Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Rregullat e forumit jan....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GiMi'HacK
Admin
GiMi'HacK

Numri i postimeve : 84
Age : 27
Location : Aty ku nuk menon ti hiq...........!!!
Registration date : 08/10/2007

Rregullat e forumit jan.... Empty
MesazhTitulli: Rregullat e forumit jan....   Rregullat e forumit jan.... Icon_minitimeSat Oct 13 2007, 19:02

1.JO ofendime apo sharje personale ndaj anėtarėve tė Forumit
Ndalohen rreptėsisht postimet qė kanė pėr qėllim tė shajnė me fjalė ofenduese drejtpėrdrejt ndonjė antarė tė forumit. Shkelja e kėsaj pike do sjellė si pasojė paralajmėrimin pėr heqje e sė drejtės sė postimit nė Forum ose nė pėrjashtim definitiv nga Ast Forum-i.
2.JO CHIT - CHAT nė Forum
Tė dallojmė temat me natyrė serioze prej atyre argėtueseHacking” ose “Exploit”, "Hacking" nuk ėshtė temė argėtuese... pėr kėtė keni rubrikėn “Bisedė e Lirė”). Janė tė ftuar tė gjithė anėtaret qė para se tė postojnė nė Forum ti pėrmbahen temave ku ata postojnė. Nė rast tė kundert postimet e tyre do tė editohen ose do tė fshihen komplet nga Forumi.
3.JO postimeve pornografike nė ExpLode-Team Forum
Ndalohen postimet me pėrmbajtje pronografike (shkrime, foto, lidhje nė faqe tė tilla). Shkelja e kėsaj pike do tė sjelle si pasojė paralajmėrim pėr heqjen e sė drejėts sė postimit nė forum.
4.Duhet tė respektoni mendimin ndryshe!
Nėse e keni tė vėshtirė tė pranoni mendimin ndryshe dhe mundoheni tė impononi mendimet tuaja me forcė, sinqerisht, ju jeni nė vendin e gabuar AST nuk eshte forumi juaj.
5.Temat e njėjta (me tė njėjtėn tematikė) - BASHKOHEN, TRASFEROHEN ose FSHIHEN
Postimet duhet ti pėrkasin temės pėrkatėse si dhe gjithashtu temat e reja duhen ti pėrkasin kategorisė pėrkatėse. Nė rast tė kundėrt postimi do ndryshohet ose fshihet, ose tema do tė transferohet.
6.Postimet e Mesazheve janė pronė e ExpLode-Team Forum -it
Qdo postim konsiderohet pronė e Forumit dhe si e tillė i perket Forumit tė vendos se ēdo bėhet me to. Nė rast se keni ndonjė koment personal pėr ndonjė postim, mund tė kontaktoni Stafin e Forumit (Admin dhe Mod).
7.Nuk lejohen reklamat ose propaganda!
Reklama e gjėra tė paautorizuara nė AST Forum janė rreptėsisht tė ndaluara. Njė gjest i tillė do tė rezultojė nė fshirjėn ose editimin e Mesazhit nga Stafi i Forumit. Pėrr reklamim keni Rubrikėn: "Reklamoni web faqen tuaj kėtu."
8.Pėrmbajtja e Temave
Stafi administrativ dhe moderues nuk mban ASNJĖ pėrgjegjėsi pėr temat e hapura nga anėtarė tė ndryshėm rreth opinioneve tė tyre, por merr masa kur temat e hapura apo postimet e bėra janė KUNDĖR rregullores sė Forumit.
9.Nuk duhet tė bėni dallime krahinore!

Pavarėsisht se ēfarė paragjykime krahinore ju mund tė keni si anėtar i Forumit, kur tė hyni nė ExpLode-Team Forum, kėto paragjykime nuk duhet ti sillni me vete. Ata shqiptarė qė bėjnė dallime midis vėllezėrve tė njė gjaku (si psh. me fjalėt maqedonas, kosovar...), nuk janė tė mirėpritur nė ExpLode-Team Forum. Tė gjithė ata anėtarė qė bėjnė dallime tė tilla krahinore pėrjashtohen mėnjeherė nga Forumi!
10.Kėrkoj, Ndihm, Patjeter.
Nėse ju nevojitet dicka me rėndėsi pa marrė parasysh nė cilin forum jeni dhe kėrkoni atėherė sipas rregullave ju lutem shkruani nė titullin e postimit ēfarė kėrkoni dhe para titullit nė thojza apo kllapa qė ju kėrkoni diēka, shembull: [Kėrkoj] - EmriProgramit, [Ndihmė] -
Kėshtu mundeni t`ia lehtėsoni punen gjithė stafit por dhe gjithė antarėve tė tjerė qė janė gati t`iu ndihmojnė tė tjerėve. Kjo rregull ėshtė pėr tė gjithė forumet dhe nėnforumet nė tė cilėn kėrkoni diēka apo ju nevoitet diēka.

Regulla Shtese :

Per te qene nje anetar i forumit tone duhet te keni parasysh keto rregulla:

01- Fjalet banale, ofendimet dhe ato orale (fyerjet) nuk lejohen...(nje veprim i tille i perseritur disa here mund te rezultoje ne ndalimin e hyrjes ne forum). Per tu shprehur me lirshem ju jepet mundesia te bisedoni ne forumin: Bised e Lirė

02- Informacioni i dhene brenda ne forum i perket forumit dhe cdo anetar ka pergjegjesi mbi cka shkruhet nen emrin e tij ne forum.

03- Ndalohet rreptesisht postimi i nje teme te re ne menyr jo te plot si : e di

04- Mbas rregistrimit nuk do te keni me mundesine qe te ndryshoni emrin tuaj, prandaj zgjidhni nje emer qe mund ta mbani pergjithmone ose per nje kohe te gjate.

05- Moderatoret dhe Adminet kane te drejte qe te fshijne apo editojne mesazhet qe kane tipare kercenuese, sharese apo ofenduese.

06- Emri qe ju do te zgjidhni per tu rregjistruar ne forum, duhet te jete i tille qe te mos permbaje fjale banale, ose qe shkaktojne tension, gjithashtu dhe fjale te tjera te cilat mund te krijojne keqkuptime si: administrator, moderator, supermoderator. Ne rast te tille emri do tju ndryshohet ose te fshihet.

07- Gjuha zyrtare ne forum eshte shqipja. Anglishtja Gjermonishtja, dhe italishtja mund te perdoren pjeserisht. Brenda forumit do te kete disa tema te vecanta ku ju mund te shpreheni ne keto dy gjuhe. Gjuhe te tjera nuk lejohen. Gjithashtu dialektet e tepruara jane te pamirepritura pasi krijojne veshtiresi midis anetareve te forumit.

08- Rreklamat e gjera dhe te paautorizuara ne forum jane te ndaluara. Dicka e tille do te rezultoje ne fshirjen ose editimin e mesazhit.Ose mundeni te postoni ne:Rrekllamoni WebFaqen Tuaj Kėtu

09- Anetaret duhet ti permbahen temave ku ato postojne. Ne rast te kundert postimet e tyre do te editohen ose do te fshihen.

10- Forumi do te perdori cookies qe te ruaje informacionin ne komjuterin tuaj, dhe sa here te futeni ne forum te jeni te identifikuar. Ne rast se jeni identifikuar ne nje kompjuter tjeter, atehere mos harroni te beni dalje te emrit para se te largoheni, pasi persona te tjere mund te postojne nen emrin tend.

11- Eshte e ndaluar qe mesazheve ti bashkangjiten figura, madhesia e te cilave do te prishi pamjen e forumit.

12- Firma juaj (ne profil) nuk duhet te permbaje fjale ofenduese, sharese .

13- Pjesemarrja ne chatin e forumit tone kerkon nje sjellje serioze te anetareve, ku fyerjet personale, ofendimet dhe sherret e perseritura mund te rrezultojne ne paraljmerim dhe perjashtim nga forumi.KUJDES:

Nga tani ata qe nuk i respektojn keto rregulla, do te ndeshkohen...
Me respect Stafii i forumit sunny
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://alb-forum.albanianforum.net
 
Rregullat e forumit jan....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: Rregullat e forumit-
Kėrce tek: