Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Nata e Kaderit...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GiMi'HacK
Admin
GiMi'HacK

Numri i postimeve : 84
Age : 27
Location : Aty ku nuk menon ti hiq...........!!!
Registration date : 08/10/2007

Nata e Kaderit... Empty
MesazhTitulli: Nata e Kaderit...   Nata e Kaderit... Icon_minitimeThu Nov 29 2007, 00:39

Nata e Kaderit... <hr style="COLOR: #b6b6b6" SIZE=1>Dijetaret kane dhene shume mendime se cila nate ajo mund te jete, por shumica e fakteve flasin se ajo eshte nata e 27 e muajit te ramazanit. Kete e hasim ne kuran nese lexojm me vemendje.
P.sh. Fjala Lejletul kader (Nata e kadrit) ne gjuhen arabe perbehet nga nente (9) shkronja dhe eshte e perseritur tri here, andaj nese e shumezojm na del se 3x9=27.

“Ne e zbritėm atė (Kuranin) nė natėn e Kadrit. E ē’tė bėri ty tė dish se ē’ėshtė nata e Kadrit? Nata e Kadrit ėshtė mė e rėndėsishme se njėmijė muaj! Me lejen e Zotit tė tyre, nė tė zbresin engjėjt dhe shpirti (Xhibrili) pėr secilėn ēėshtje. Ajo ėshtė paqe deri nė agim tė mėngjesit. ”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://alb-forum.albanianforum.net
 
Nata e Kaderit...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: Feja islame-
Kėrce tek: