Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ministri i Energjisė dhe Minierave Ethem Ēeku, vizitoi termo

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker-a
Mik i forumit


Numri i postimeve : 57
Registration date : 28/11/2007

Ministri i Energjisė dhe Minierave Ethem Ēeku, vizitoi termo Empty
MesazhTitulli: Ministri i Energjisė dhe Minierave Ethem Ēeku, vizitoi termo   Ministri i Energjisė dhe Minierave Ethem Ēeku, vizitoi termo Icon_minitimeSat Dec 22 2007, 10:26

Ministri i Energjisė dhe Minierave Ethem Ēeku, vizitoi termocentralin Kosova "A" dhe divizionin e minierave tė KEK-ut.\21.12.07\

Sektori i minierave tė KEK-ut po bėn njė punė tė madhe pėr furnizimin me thėngjill tė blloqeve tė termocentraleve Kosovės A dhe Kosova B, ka thėnė ministri Etehm Ēeku, gjatė vizitės nė divizionin e mihjeve dhe nė termocentralet e KEK-ut.
Furnizimi aktual me thėngjill ka mundėsuar gjenerimin e rreth 800 megavatėve energji elektrike, gjė qė mundėson njė furnizim mė tė mirė me energji gjatė festave, tha Ministri Ēeku.
Ai komentoi edhe deklaratat e qeveritarėve serb pėr paralajmėrim tė ndėrhyrjes nė sektorin e energjisė, nė rast tė shpalljes sė pavarėsisė.
Nė KEK po punohet nė remontin e turbinave tė prodhimit, tė cilat, siē tha Ēeku, do tė mundėsojnė njė furnizim tė qėndrueshėm. Ēeku tha se aktualisht blehen vetėm 39 megavatė orė tė energjisė elektrike, kurse pjesa tjetėr shkėmbehet me vendet e rajonit.
Sipas tij Kosova do tė hyjė nė fazėn e tejkalimit tė krizės energjetike nė saje tė rehabilitimit tė bllokut A5 dhe hapjes sė minierės sė Sitnicės.\21.12.07\
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ministri i Energjisė dhe Minierave Ethem Ēeku, vizitoi termo
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: | Shtypi i ditės |-
Kėrce tek: