Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 humor

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GiMi'HacK
Admin
GiMi'HacK

Numri i postimeve : 84
Age : 27
Location : Aty ku nuk menon ti hiq...........!!!
Registration date : 08/10/2007

humor Empty
MesazhTitulli: humor   humor Icon_minitimeSat Oct 13 2007, 19:30

Goni dhe Plaku...
Goni po ecte ne rruge duke pire nje cigare.
Nje plak e shikon dhe i thote : -
Po ti je shume i ri per cigare mor djale? Pa me thuaj sa vjec je?
-"Gjashte "- i thote djali.
-"Po kur fillove te pish cigare?"- vazhdon plaku.
-"Pasi mbarova se beri dashuri per here te pare"-thote Goni.
-"E sa vjec ishte ti atehere?"- pyet plaku.
-"Nuk e mbaj mend se isha bere tape fare"- tha Goni.

Kamarieri
Nje kamarier punon ne nje kafiteri mire po aty pun hiq!!! edhe shefi i nervozuar ka pe sheh kamarierin ulur edhe pi thot: shiqo une pe shoh qe pun nuk ka mire po ti paramendoje sikur ka myshteri edhe ndroi tabakat e cigares ndroi pelhurat e tavolinave laj filxhant paramndo sikur ka njerz plot mir kamarieri po vazhdon ashtu mirpo nje dit kamarieri i besdisur nga kjo pun kot nje dit ka po hyn shefi ne derr ki pe gjun me tabak ne kok edhe edhe shefi i nervozuar thot kush me gjuajti, Kamarieri: nuk dij une shef,Shefi:si nuk din ktu nuk ka njerez tjer,Kamrieri: shef paramedo sikur ka njerz plot
__________________

Nardi ne Kishe...
Nardi me prinderit kish shkuar ne kishe.
Pasi prifti mbaron se theni lutjen e fundit, Nardi u kerkon prinderve te takoje priftin se do ta pyese per ****a me shume rendesi. Prinderit pranojne dhe afrohen tek prifti.
Nardi : -Ti the se trupat e njerzve vijne nga pluhuri (dheu) dhe se kur vdesim trupat tane kthehen perseri ne pluhur !
Prifti : -Po ashtu eshte.
Nardi : -"Atehere eja njehere nga shtepia ime dhe shif se c'po ndodh poshte krevatit tim se aty o po vdes o po lind dikush !!!"...
__________________

Ne Klase...
Mesuesja u beri nje pyetje nxenesve:
Kush me thote se c'pjese e trupit shkon ne parajse me pare?
Nje vajze e vogel thote : Mendja mesuese ,se pa mendje nuk shkohet atje !
Mesuesja e pergezon per pergjigjen.
Nje djale tjeter thote "zemra" sepse ai qe ka zemer te mire shkon atje!
Ndersa beni ngre doren dhe thote : Un mendoj se kembet shkojn ne fillim ! Mesuesja e habitur i kerkon shpjegim dhe djali vazhdon :
Po ja mbreme kur po kaloja nga dhoma e prinderve pashe se mami i kish ngritur kembet siper dhe po thoshte : O Zot se po vij edhe une !!!...


Nusja
Nusja e re ishte tejet kureshtare se qka do ti ndodh naten e pare te marteses. Mirepo, u zhgenjye kur nuk ndodhi asgje. Edhe naten e dyte, poashtu. Naten e trete i drejtohet dhenderrit:
I dashur, nese edhe sonte nuk ben asgje, do te dal ne rruge dhe do ta gjej per vete nje mashkull te vertete!
Oh, e dashur, ma sjell edhe mua nje! - ia kthen me plot gezim ai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://alb-forum.albanianforum.net
 
humor
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: Humor-
Kėrce tek: