Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Normalizohet gjendja pas vėrshimeve tė djeshme nė Kosovė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Normalizohet gjendja pas vėrshimeve tė djeshme nė Kosovė Empty
MesazhTitulli: Normalizohet gjendja pas vėrshimeve tė djeshme nė Kosovė   Normalizohet gjendja pas vėrshimeve tė djeshme nė Kosovė Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 13:35

Normalizohet gjendja pas vėrshimeve tė djeshme nė Kosovė Pas vėrshimeve tė djeshme qė pėrfshinė pjesė tė shumta tė Kosovės, situata sot paraqitet mė e qetė pasi ka niveli i ujit ka rėnė me ndėrprerjen e tė reshurave. Ndėrkohė gjendja nė rrugėt e Kosovės ėshtė vėshtirėsuar pėr shkak tė ngricave dhe mosmirėmbajtjes sė tyre thonė nė SHPK. Vetėm nė rajonin e Prishtinės gjatė paradites janė shėnuar mė shumė se 40 aksidente trafiku, nga tė cilėt ka pasur edhe tė lėnduar.
Zėvendėsimi i shiut me reshje tė borės dhe sot ndėrprerja e tė reshurave, ka bėrė qė situata nė Kosovė, pas vėrshimeve tė djeshme tė paraqitet e qetė. Shefi i operacioneve nė Departamentin e Menaxhimit tė Emergjencave, tė Ministrisė sė Brendshme, Mahir Hasani, thotė se niveli i ujit ka rėnė dhe gjendja po kthehet nė normalitet. Ai thotė se si pasojė e vėrshimeve ka pasur shumė familje qė janė evakuuar dje nga shtėpitė e tyre, ndėrsa njė familje nė Prishtinė ka mbetur pa kulm mbi kokė pasi shtėpia e vjetėr ku ata banonin ėshtė rrėnuar. Gjendja ėshtė normalizuar edhe nė lagjen Kalabria- ish Emshir tė Prishtinės ku dje lumi Preshtevka doli nga shtrati. Avdirrahim Pllana, banorė i kėsaj lagje thotė se ka kohė qė iu ėshtė premtuar se do tė rregullohet shtrati i lumit por deri mė tash nuk ėshtė bėrė asgjė. Edhe nė Shėrbimin Policor tė Kosovės thonė se pėr sa i takon vėrshimeve situata sot ėshtė qetėsuar por gjendja e rrugėve mbete e vėshtirė. “Si pasojė e ngricave nė rrugė, vetėm nė rajonin e Prishtinės kanė ndodhur 43 aksidente. Numri mė i madh i kėtyre aksidenteve besohet tė ketė ndodhur si pasojė e ngricave nė orėt e hershme tė mėngjesit, pėrfshirė kėtu edhe mosmirėmbajtjen ashtu si duhet tė rrugėve magjistrale dhe atyre nėpėr qytete,”tha zėdhėnėsi i SHPK-sė Arbėr Beka. Megjithėkėtė, sipas zėdhėnėsit Beka, tė gjitha rrugėt e Kosovės janė tė kalueshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Normalizohet gjendja pas vėrshimeve tė djeshme nė Kosovė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: | Shtypi i ditės |-
Kėrce tek: