Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Thaēi: Pavarėsia, zgjidhja mė e mirė edhe pėr SHBA-nė dhe BE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Thaēi: Pavarėsia, zgjidhja mė e mirė edhe pėr SHBA-nė dhe BE Empty
MesazhTitulli: Thaēi: Pavarėsia, zgjidhja mė e mirė edhe pėr SHBA-nė dhe BE   Thaēi: Pavarėsia, zgjidhja mė e mirė edhe pėr SHBA-nė dhe BE Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 13:35

Thaēi: Pavarėsia, zgjidhja mė e mirė edhe pėr SHBA-nė dhe BE-nė Pavarėsia e Kosovės ėshtė zgjidhja mė ė mirė pėr SHBA-nė dhe BE-nė, ka thėnė anėtari i Ekipit tė Unitetit tė Kosovės, Hashim Thaēi, nė prag tė raundit tė gjashtė dhe tė fundit tė bisedimeve mė Beogradin, nė Baden tė Austrisė.
“Jemi tė gatshėm pėr pavarėsi si dhe qė ta sjellim vendimin pėr kėtė. Shpresojmė qė, sė shpejti, bashkėsia ndėrkombėtare, SHBA-ja dhe BE-ja, tė jenė tė gatshme qė tė na pranojnė si shtet tė pavarur”, ka thėnė Thaēi.

Duke konstatuar se takimi treditor, nė Baden, ėshtė i fundit, Thaēi ka thėnė se, si kryeministėr i ardhshėm i Kosovės - nė kėtė detyrė - do tė bėjė gjithēka qė Kosova tė bėhet e pavarur.

“Kosova, si shtete i pavarur, sjell paqe dhe stabilitet nė rajon dhe do tė ketė marrėdhėnie tė mira me tė gjithė fqinjėt. Pavarėsia ėshtė zgjidhja mė ė mirė edhe pėr SHBA-nė dhe BE-nė”, ka thėnė Thaēi pėr mediet e mbledhura para takimit tė Badenit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thaēi: Pavarėsia, zgjidhja mė e mirė edhe pėr SHBA-nė dhe BE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: | Shtypi i ditės |-
Kėrce tek: