Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kur ėshtė fundi i botės sipas shkencėtarit Isak Njuton !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Kur ėshtė fundi i botės sipas shkencėtarit Isak Njuton ! Empty
MesazhTitulli: Kur ėshtė fundi i botės sipas shkencėtarit Isak Njuton !   Kur ėshtė fundi i botės sipas shkencėtarit Isak Njuton ! Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 13:39

Kur ėshtė fundi i botės sipas shkencėtarit Isak Njuton ! Sipas shkencėtarit anglez, sėr Isak Njuton, ka filluar numėrimi mbrapsht. Kanė mbetur mė pas se 53 vite deri nė fund tė botės, i parashikuar sipas Njutonit nė vitin 2060. Babai i fizikės moderne e formuloi kėtė profeci nė njė letėr tė vitit 1704, tė zbuluar ditėn e diel, nė njė ekspozitė tė Universitetit hebraik tė Jeruzalemit tė titullar “Sekretet e Njutonit”. Por pėrse viti 2060? Njuton shkruan se do tė ishte 1200 vite pas vitit 800 pas Krishtit, date nė tė cilėn restaurohet Perandoria e Shenjtė Romake. Mesa duket shkencėtari ka arritur nė kėtė date pas leximit tė librit tė profetit Daniel, njė nga librat mė tė vėshtirė ku gjenden simbolika tė panumėrta dhe vizione fantastike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kur ėshtė fundi i botės sipas shkencėtarit Isak Njuton !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: Lajme portal-
Kėrce tek: