Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 OKB.me rezolutėn 1244 ka ngatrua punė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker-a
Mik i forumit


Numri i postimeve : 57
Registration date : 28/11/2007

OKB.me rezolutėn 1244 ka ngatrua punė Empty
MesazhTitulli: OKB.me rezolutėn 1244 ka ngatrua punė   OKB.me rezolutėn 1244 ka ngatrua punė Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 14:15

OKB.-ja ėshtė fajtore pėr ngatresat pėrkitazi me pavarėsimin e Kosovės nga
Sėrbia.Me dashje ose me padashje,OKB.e pengon zgjidhjen e problemit tė
Kosovės dy-milionėshe,sepse nė rezolutėn 1244 ua la hapėt dyerėt Sėrbisė e Rusisė qė tė futin hundėt nė kėtė problem tė OKB.-s.duke u bazua n'atė rezolutė.
NATO,sulmoi okupatorin genocidist sėrb nė Kosovėn e dhunuar pėr tė mbrojtė
paqen e rendin demokratik nė Ballkanin e trazuar nga ekstranacionalizmi sėrb.
Realisht,NATO me forcė shpėtoi dy milionė shqiptarėt nga shfarrosja.OKB.-ja,nė
nji farė mėnyre,e okupoi Kosovėn dhe si mund ta linte tė lirė e valid sovranitetin
e Sėrbisė humbėse nė Kosovė?!
OKB.-ja me rezolutėn 1244 tė papėrsosun i ka sjellė telashe edhe vetvetes,
sepse nji okupatori genocidist tė mundun nė luftė,zakonisht,nuk i lihet asnji e drejtė mbi teritorin e humbun nė luftė.
OKB.-ja,pra,mė pėrpara duhet ta ēliron vetveten nga ngatresa qė ka krijua vetė
me rezolutėn 1244 e mandej tė pastron hesap me teritorin e fituar (Kosovėn)
Pa e abrogua atė rezolutė famėkeqe 1244,OKB.-ja do tė ketė probleme dhe
pasoja tė tjera pėr vete.
E si mund tė abrogohet rezoluta 1244,pėr atė e kanė deryrė e pėrgjegjėsi,ata
qė nė 1999-ėn e sollėn atė rezolutė.
Kjo rezolutė,mendoj,ėshtė ēelėsi i krejt problemin,edhe i Kosovės edhe i OKB-s
prandaj ai ēelės duhet tė rrotullohet nga e kundėrta e bravės sė rezolutės
1244 dhe tė ēelet shtegu i zgjidhjes sė problemit.
Prof.Dr.Fehim Reēani
OKB.me rezolutėn 1244 ka ngatrua punė User_offline
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
OKB.me rezolutėn 1244 ka ngatrua punė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: Problemet ndėrkombėtare-
Kėrce tek: