Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Filozofia nder vite !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GiMi'HacK
Admin
GiMi'HacK

Numri i postimeve : 84
Age : 27
Location : Aty ku nuk menon ti hiq...........!!!
Registration date : 08/10/2007

Filozofia nder vite ! Empty
MesazhTitulli: Filozofia nder vite !   Filozofia nder vite ! Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:07

Filozofia nder vite !
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>Eshte e njohur ne ditet e sotme se filozofia luan nje rol te rendesishem ne perceptimin real ( apo shpeshhere edhe abstrakt te gjerave apo fenomeneve ) dhe njekohesisht ne ridimensionimin e psikozave dhe mendesive te nje shoqerie te caktuar. Fakti qe sot Platoni na duket shume i vjeteruar me idene e tij mbi Boten e Ideve, nuk do te thote qe domosdoshmerisht kjo ide eshte e gabuar. E njejta gje vlen edhe per shume e shume filozofe te tjere, tezat e te cilave vazhdimisht jane pasuar nga antiteza dhe keto te fundit nga ana e tyre jane pasuar nga sinteza.

Pyetja ime eshte konkrete : Cili ka qene ai filozof qe ju ka lene me shume pershtypje dhe cfare pelqeni konkretisht tek ai ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://alb-forum.albanianforum.net
 
Filozofia nder vite !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: Filozofi-psikologji-sociologji-
Kėrce tek: