Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Visioni Islam

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GiMi'HacK
Admin
GiMi'HacK

Numri i postimeve : 84
Age : 27
Location : Aty ku nuk menon ti hiq...........!!!
Registration date : 08/10/2007

Visioni Islam Empty
MesazhTitulli: Visioni Islam   Visioni Islam Icon_minitimeThu Nov 29 2007, 00:05

Es-selamu alejkum ue rahmetullahi ue berekatuh!

Vėlla musliman dhe ti motėr muslimane! Vėrtet fatet e njerėzve tė pėrcaktuara nga ALLAHU i Lartėsuar janė tė ndryshme. Dikush udhėtoi pėr kėrkimin e dijes fetare, dikush pėr kėrkimin e dijeve tė tjera e dikush pėr tė punuar punė tė thjeshta.

E rėndėsishme, vėlla dhe ti motėr, ėshtė qė ALLAHU i Madhėruar na ka begatuar tė gjithėve me begatinė mė tė madhe nė tokė, Islamin.

Nė kėtė Fe madhėshtore, ALLAHU i Lartėmadhėruar nuk ka lėnė asgjė pa sqaruar, e madhe apo e vogėl qoftė ajo.

Le tė nxitojmė nė marrjen e njohurive tė nevojshme nėpėrmjet rrugėve tė shumta, tė lejuara (hallall) qė na janė lehtėsuar.

Vėllezėrit tuaj, tė cilėt studiojnė dijen Islame kanė pėrgatitur pėr ju Kaseta, CD Audio, Vidio Kaseta, VCD, DVD dhe Libra tė ndryshme.

Nė krahasim me vlerėn e madhe qė ka dija, ēmimi i kėtyre materialeve tė sipėrpėrmendura ėshtė simbolik.

Nga pėrvoja e tė parėve, si dhe nga vetė pėrvoja jonė ėshtė vėrtetuar se diēka e blerė me njė ēmim sado tė pakėt, vlerėsohet mė shumė dhe i kushtohet mė shumė rėndėsi, nė krahasim me ato qė merren falas (kėshtu qėnka natyra e njeriut).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://alb-forum.albanianforum.net
 
Visioni Islam
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: Feja islame-
Kėrce tek: