Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Erik Shevalie, kėshilltar i ministrit tė Jashtėm francez, ka

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker-a
Mik i forumit


Numri i postimeve : 57
Registration date : 28/11/2007

Erik Shevalie, kėshilltar i ministrit tė Jashtėm francez, ka Empty
MesazhTitulli: Erik Shevalie, kėshilltar i ministrit tė Jashtėm francez, ka   Erik Shevalie, kėshilltar i ministrit tė Jashtėm francez, ka Icon_minitimeSat Dec 22 2007, 10:28

Ai ka thėnė se statuskuoja ėshtė mė e rrezikshme, ndonėse edhe zhvillimi i situatės bart rreziqe. Shevalie ka theksuar se "Kosova ėshtė njė test kryesor pėr Bashimin Evropian dhe Kombet e Bashkuara".
"Tri tė katėrtat e vendeve evropiane do ta njihnin Kosovėn, ndėrsa njė e katėrta nuk ėshtė e gatshme", ka thėnė Shevalie, duke shtuar se po kėrkohet njė solidaritet qė tė shmangen ndarjet brenda BE-sė. Ai ka theksuar se, Franca angazhohet qė BE tė marrė "rolin e dorės sė parė" nė procesin pėr Kosovėn, me dėrgimin e misionit civil dhe se "kornizė juridike do tė jetė rezoluta 1244".\21.12.07\
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Erik Shevalie, kėshilltar i ministrit tė Jashtėm francez, ka
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: | Shtypi i ditės |-
Kėrce tek: