Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kina ka nė plan tė hedhė nė hapėsirė satelitin e saj tė parė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GiMi'HacK
Admin
GiMi'HacK


Numri i postimeve : 84
Age : 31
Location : Aty ku nuk menon ti hiq...........!!!
Registration date : 08/10/2007

Kina ka nė plan tė hedhė nė hapėsirė satelitin e saj tė parė Empty
MesazhTitulli: Kina ka nė plan tė hedhė nė hapėsirė satelitin e saj tė parė   Kina ka nė plan tė hedhė nė hapėsirė satelitin e saj tė parė Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 13:51

Kina thotė se ka nė plan tė hedhė tė mėrkurėn nė hapėsirė satelitin e saj tė parė rreth Hėnės.

Agjencia shtetėrore e lajmeve Hsinhua citoi njė zėdhėnės tė Administratės Kombėtare Kineze pėr Hapėsirėn, sipas tė cilit njė raketė me sondėn kineze do tė hidhet nė hapėsirė nga qendra e hapėsirės Xiēang nė provincėn Siēuan.

Agjencia e lajmeve thekson se sonda pritet tė futet nė orbitėn e Hėnės brenda datės 5 nėntor, dhe do tė kryejė njė numėr projektesh pėrfshirė fotografimin e pamjeve 3-dimensionale.

Hedhja e satelitit nė orbitė ėshtė pjesė e njė programi kėrkimor mbi Hėnėn, gjatė tė cilit Kina shpreson tė sjellė nė tokė mostra nga Hėna.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://alb-forum.albanianforum.net
 
Kina ka nė plan tė hedhė nė hapėsirė satelitin e saj tė parė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: Lajme portal-
Kėrce tek: