Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Barcaleta tė zgjedhura..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:18

vetem per ju
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:19

Majmuni

Dy vajza adoleshente po laheshin nėn dush dhe njėra prej tyre tha:
-Majmunit tim tė vogėl kanė filluar ti dalin qimet.
Ndėrsa vajza tjetėr tha:
-Kurse majmuni im ka filluar tė hajė dhe banane...


Martesa

A e dini qė nė kohėt e sotme 180% e grave nuk e duan martesėn!
Siē duket e kanė kuptuar qė pėr 60 gram salēiēe tė blejnė gjithė derrin.


Lepuri

Lepuri ishte duke mprehur dhėmbėt. Kalon ujku dhe e pyet
-"Ēfarė po bėn o lepur"
-"Po mpreh dhėmbėt se dua tė ha luanin"-ia kthen lepuri.
Pas pak kalon ariu dhe e pyet. -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
-"Po mpreh dhėmbėt se dua ta ha luanin"-ia kthen lepuri.
Mė pas kalon Luani rastėsisht dhe e pyet lepurin -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
-"Ja po mpreh dhėmbėt se flas ndonjėherė budalliqe" -ia kthen lepuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:19

Shpėtimtarja

Nė ditarin e njė gruaje qė kishte udhėtuar me anije shkruante...
-E Martė, ėshtė dita e tretė e udhėtimit nė anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po mė vardiset...
-E Mėrkurė, kapiteni i anijes mė ftoi pėr drek nė kabinėn e tij...
-E Enjte, kapiteni i anijes kėrkoi qė ta kalojė natėn me mua....
-E Premte, kapiteni i anijes m'u kėrcėnua se nėse nuk pranoj tė fle me tė do ta fundosi anijen me gjithė 387 pasagjerėt....
-E Shtunė, i shpėtova 387 pasagjerėt nga anija jonė!!!


Femra e pėrsosur

Njeriu mbeti i pamartuar, sepse tėrė jetėn kėrkonte femėr tė pėrsosur. Kur u bė 70 vjeē, dikush e pyeti:
-"Ke udhėtuar tėrė botėn. Si nuk e gjete njė femėr tė pėrsosur."
Plaku u pikėllua shumė dhe tha: -"Njėherė isha afėr njė femre tė tillė".
Tjetri vazhdoi: -"Po ē'ndodhi? Pse nuk u martove me tė?"
Plaku, edhe mė tej i pikėlluar, ia ktheu: -"Ē'tė bėj? Ajo po ashtu kėrkonte mashkullin e pėrsosur."


Dy pyetje

Femra e re erdhi te falltari. Ai i kėrkoi 20 dollarė dhe tha se do t'i
pėrgjigjet vetėm nė dy pyetje pėr atė shumė tė hollash.
Zonjusha e re pas mėdyshjes, megjithatė pagoi paratė dhe e pyeti:
-"A nuk ėshtė tepėr shtrenjtė pėr vetėm dy pyetje?"
-"Po, tepėr shtrenjtė ėshtė" -iu pėrgjigj falltari, "e cila ishte pyetja e dytė?".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:19

Fshatari dhe Ferrari

Njė fshatar u nis pėr te vajtur nga qyteti pėr nė fshat me biēikletė,kur para tij ndaloi njė shok,i cili ishte mė njė ferrari dhe ky i thotė :
-Hajde tė tė shpie unė nė fshat!Mbahu mirė pas makinės dhe unė do tė tėrheq!Nė qoftė se iki me shumė shpejtėsi ,atėherė ti bjeri ziles dhe unė do ta ul shpejtėsinė.Fshatari ra dakort.
Duke ikur rrugės parakalon njėri me Porsh.Ky qė kishte Ferraru nuk u mbajt,por e shkeli gazin dhe makina arriti menjėherė 180km nė orė.
Fshatari me biēikletė filloi t’i binte ziles i tmerruar,por shoku i tij nuk po ja vinte veshin fare.Ai donte t’ja kalonte Porshit.Porshi kalon nė njė postobllok tė policisė,me njė shpejtėsi aq te madhe saqė polici nuk e ndaloi dot dhe menjėherė merr nė radio shefin.
-Shef!Njė makinė me shpejtėsi nė rrugėn qendrore...
Pa mbaruar fjalėn,kalon Ferrari po me shpejtėsi tė madhe dhe polici i tmerruar merr prapė shefin nė radio:
-Shef! Njė makinė tjetėr kaloi me shpejtėsi tė madhe,po lėre atė...po ishte njėri me biēikletė qė i ishte ngjitur nga mbrapa dhe po i binte ziles qė ta parakalonte...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:20

Fėmija Kurioz

Njė herė njė fėmijė i vogėl pyet mamanė e tij qė ishte shtatėzanė :
-O -Mami,pse e ke barkun e madh ti? Dhe Mamaja ja kthen :
-Sepse pres njė femijė ..
Njė ditė djali shef njė burrė qė e kishte barkun e madh dhe e pyet:
-Xhaxhi po ti ēfarė po pret? Ai ja kthen :
-Po pres autobuzin! Fėmija i thotė :
-Po doli biēikletė do ma japėsh mua?


Gagaēi Klandestin

Njė herė ishin pėr tu nisur disa klandestinė pėr nė Itali me skaf.
Rrugės klandestinėt e kishin lėnė qė nė kohė tė ndryshme tė rrinte njeri prej tyre roje dhe tė shifte pėr policine qė patrullonte nė det.
Mirėpo,njėri prej klandestineve ishte gagaē,dhe kur i ra rradha atij,ai seē donte tė thoshte diēka dhe ja bėnte :
-Po..po...pol....
Dhe pak sekonda mė vonė kapen nga policia dhe u kthyen mbrapsht,vetėm atėherė skafisti e kuptoi qė gagaēi donte tė thoshte fjalėn Policia...
Ata ishin tė vendosur te niseshin perseri,dhe prapė filluan te bėnin roje.
Kur i ra radha Gagaēit,ai pak minuta pasi po bėnte roje,filloi te thoshte :
-P-p-pp-ppp
Menjeherė tė gjithė u hodhėn nė det se menduan mos ishte Policia..
Ne atė moment gagaēi e thotė fjalėn e plotė:
-P-p-pesh-peshkaqeni...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:20

Gagaēi Parashutist

Ishin nje here disa Parashutiste te cilet benin prova.
Nje dite kishin ardhur inspektoret qe kontrollonin hedhjet,dhe kishin dhene urdher qe parashutistat para se te hapnin parashutat te numeronin nje here deri ne numrin 10-te,pastaj te hapnin parashutat.
Kur u hodhen parashutistat filluan ti hapnin parashutat me nje periudhe kohe prej 10-15 sekondash,vetem njeri prej tyre qe ishte Gagaē s’po e hapte...
Inspektoret shikonin qe poshte,dhe po vinin re qe gagaēi po i afrohej tokes dhe s’po e hapte parashuten.Ata e ndoqen me sy,dhe pane qe ai ra 100 metra larg tyre mbi nje mullar me bar.
Ata shkuan me vrap dhe e pane qe ai ishte gjalle,dhe po pėrshpėriste dicka!
Kur u afruan afer e degjuar mire qe ai po thoshte :
-P-pe-pesė Gj-gja-gjash-gjashtė....


Skafisti

Nje here nje skafist kishte per te cuar nje rruge me Kineze per ne Itali.
Rruges skafisti i hedh ne det Kinezet,dhe kthehet perseri per ne Shqiperi.
Ne kohen qe kthenet i del nje peshkaqen perpara dhe i thote :
-Po boll duke hedhur vetem Kineze ore burr i dheut,se na zuri barku...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:21

Trashgimtari

-A tė ndihmoi ilaēi qė tė dhashė herėn e fundit?
-Shumė!
Gabimisht xhaxhai i piu ato,dhe unė mbeta i vetmi trashgimtar i pasurisė sė tij..


Fėmija

Babi,pash nė ėndėrr sikur mė fale njėmijė lekė
-Mirė bir,mbaji dhe harrxhoji pėr ēfarė tė duash.


Romantiku

Ajo: Ti mė kujton oqeanin...
Ai: Ti do tė thuash se unė jam i pa pėrmbajtur dhe romantik?
Ajo: Jo jo,e kam fjalėn qė mė vjen pėr tė vjellė !


Ligji i Gravitetit

Babi,ē’ėshtė ligji i gravitetit?
Tė tė them tė drejtėn nuk e di.Ku ka kohė babi yt tė ndjekė punimet e Parlamentit dhe tė mėsojė pėr tė gjitha ligjet qė ai miraton?


Shėnimi

I vdiq gruaja dhe i shoqi porositi qė nė pllakėn e varrit tė saj tė shkruhej:
’’ E di qė lotėt e mi nuk tė ringjallin,prandaj edhe qaj.’’
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:21

Lepuri vendosi te hapte nje wc publike me preferenca muzikore.
Mbasi e hap,te gjitha kafshet e pyllit shkojne ta perurojne.
Shkon i pari luani dhe i kerkon lepurit ti vendose muzike regeton.
Shkon i dyti ujku dhe i kerkon lepurit ti vendose muzike hip hop.
Mbas tij vjen ariu me vrap dhe kerkon te futet me ngut ne wc,lepuri e pyet se c'fare muzike deshiron ti vendose,ariu ja pret me nxitim...-ver ca te duash vetem
aman shpejt se me ka zene barku.....mbas disa minutash ariu del nga banja i bere elaq nga mezi e poshte dhe i drejtohet lepurit gjithe nerva....-po ti mor i uruar,himnin kombetar e gjete te me vije.....Barcaleta tė zgjedhura.. Smile


Lepuri shkon te lokali ku punonte ariu banakjer dhe i drejtohet ketij te fundit duke e pyetur....-o ari, a ke hashash?...-jo....ja kthen ariu dhe lepuri largohet
diten tjeter shkon prape dhe i ben te njejten pyetje....-o ari, a ke hashash?
-te thashe nje here,nuk kam!!!ja kthen ariu, kesaj rradhe i nervozuar...
lepuri largohet perseri dhe rikthehet prape diten tjeter....-o ari,a ke hashash?
kesaj rradhe ariu, i nevrikosur ne maksimum i thote...- e kam, pse c'fare doje ti!
Lepuri nxjerr pistoleten me vertik dhe i bertet....-ndal,antidroga!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:21

Njeher nje burr i zhgenjyer nga dashuria merr djalin e tij edhe vendos te jetoj mes maleve qe i biri tij mos vuante si ai, pas shum vitesh jetese ne mal cuni u rrit edhe i ati i thot bir sot do zbresim ne qytet te blejm disa gjera, dhe te dy nisen per ne qytet, kur shkojn atje i biri shef femra edhe i thot te atit ,baba baba cjan kto, pata te keqen babi ,dhe ky ja pret a ma blen edhe mua nje pat o babi........
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:22

Ne oren e anatomise
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>He pra i drejtohet profesori nje nxenseje,na flit per penisin
po e eshte prej kocke, dhe
tu ka dukur tu, ka dukur ty,ia kthen profesori
sidoqofte komplimente te dashurit.

Babai i pakenqur
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>Biri im jam shume i merzitur me ty,nuk me ke dhene asnje lloj sadisfaksioni qe diten kur linde.Eshte e vertete babi,po para se te lindja?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:22

Dhurata
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>O Nasi, c'fare dhurate te sollen per vitin e ri?
Nje k.. me sollen
a e ndron me nje shall?

Ferrari dhe gruaja
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>C'fare ndryshimi ka nje ferrari me gruan?
Ferrarit pak vete i hypinBarcaleta tė zgjedhura.. Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:23

Sutjenat
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>O burr a te pelqejne sutjenat e reja?Po c'fare po te duhen mi gru kur nuk ke gjo mrena me i mush?Po ti o burr pse mban breke atehere?


Sherr me gruan
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>E di qe ke bo sherr me gruan,si shkojne gjerat tani?Hee, erdhi ne gjunje tek une.Po c'fare te tha?Dil nga posht krevatit se ta tregoj une qefin.


ne park
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>Dy te dashuruar ishin nje mbremje ne nje qoshe te parkut.Hiqi syzet i thote e dashura se po me vret qafen.Pas 2 minutash: veri syzet se po lepin barinBarcaleta tė zgjedhura.. Scream
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:23

Per policet
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>Policet i lajne duart para,apo pasi urinojne?
I lajne gjate urinimit.


Pse policet nuk bejne me dashuri?
Sepse nuk kane prova me e fut mrena.


Sa barcaleta ka per police?
Vetem dy,te tjerat jane histori te vertetaBarcaleta tė zgjedhura.. Laughing


4 police rrezikojne te mbyten ne liqenin e Ohrit.
Ju fik motorskafi, dhe zbriten per ta shtyreBarcaleta tė zgjedhura.. Laughing


Nje polic telefonon doktorin:
Shpejt doktor,shefi gelltiti stilolapsin,
ja tani po vij,por ju c'fare po beni nderkaq
s'ka problem, po perdorim nje laps.Barcaleta tė zgjedhura.. Scream
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:23

Polici, policit: Pse e kruan koken me gjithe kapele?
Po pse ti kur kruan prapanicen i heq pantallonat?Pse polici kur shkon per te fjetur mbi komodine vendos nje gote me uje dhe nje bosh?Qe po ti pihet gjate nates pin,dhe ne qofte se nuk i pihet nuk pin.Pse qeshin policet kur vetetin?
Sepse kujtojne se po i nxjerrin ne fotografi.Barcaleta tė zgjedhura.. LaughingC'fare ndryshimi ka nje polic me nje shishe birre?
Asnje: te dy jane bosh nga qafa e siperBarcaleta tė zgjedhura.. Laughing


C'fare ndryshimi ka nje polic me nje teolog?
Teologu eshte nje studiues i Zotit,polici nje injorant te Zoti.
Barcaleta tė zgjedhura.. User_offline
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:24

police ndalojne prane nje prostitute.Sa kushton?
30 mije perpara,50 mije permbrapa.
Pse me shtrenjte per ne,pergjigjet njeri nag policet e ulur mbrapa?Magjistari dhe papagalli
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>Nje magjistar punonte ne nje anije kryqezte ne Karaibe.Meqe turistet ndryshonin c'do jave,atehere ai bente te njejtat numra.Por kishte nje problem.Papagalli i kapitenit e kuptoi se si vepronte magjistari dhe perseriste papushim fjale qe kompromentonin punen e magjistarit,si per shembull:
e fshehu nen tavoline,e fshehu ne menge,pse gjithmone del asi spathi,etj..
Magjistari filloi ta urrente shume papagallin,por nuk kishte c'ti bente,ishte papagalli i kapitenit tek e fundit.Nje dite anija mbytet dhe magjistari e shikon veten ne mes te detin mbi nje cope derrase sebashku me papagallin.E shikojne njeri tjetrin dy dite rresht ne sy pa folur.Me ne fund papagalli s'duron me dhe i thote: Dakord,po dorezohem,te kerkoj falje, po ku dreqin e ke fshehur anijen?Barcaleta tė zgjedhura.. Scream
Barcaleta tė zgjedhura.. User_offline
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:24

Kishte qen nje djal i cili per te 10 here biente nga provimi per marrjen e lejes se vozitsit. Te 11 here 3 njerez ne komision vendosin ta testojn. Hyn te i pari dhe ai e pyet:
-Nese eshte nate dhe ti ecen me automjet, shikon dy drita qe vijn nga ti, ca mendon ca eshte ai send?
E djli pergjigjet : Vetur
Ky ja kthen
-Po cfar veture se BMW, Mercedes, Zastav Razz......... Me fal po deshtove nga ky provim, po meqenese e ke te 11 here dhe hera e fundit, shko dhe te kolegu im te shohesh c'pyetje do te bie.
Ky shkon dhe te antari i 2-te i komisionit. Ky e pyet:
-Nese je duke vezitur automjet, Nga ti vin nje drite me shpejtesi, ca mendon ceshte?
Ky cuni pergjigjet: Motor.
Antari i komisionit ija kthen: Po cfar motori se..... Me fal po ne kete pjese deshtove, po meq. e ke heren e fundit shko te ky kolegu im sa per kuriozitet.
Ky i treti e pyet:
-Eshte nate, vijne 4 drita 2 te ngjitura nje mbi nje, cka mendon se eshte?
Djali i pergjijet: Eshte shleper.
-Po jo or djal cfar marke e shleperit, jo keshtu. Me vjen keq po ti kur sdo marish leje ne jete.
Djali para se te dal vendos ti pyet keto 3 antaret e komisioni:
- Je duke ecur rruges, sheh nje femer me minic, take te larta, gjoksin thuajse jasht, qendron ne cepin e trotuarit. Cka mendoni ceshte?
Keta te tre pergjigjen
-Prostitute.
-Po jo keshtu, cila prostitut, nena e kujt prej juve, e jotja, e jotja a e jotja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:25

Per policet
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>C'fare ben kanceri ne trurin e nje polici?
Vdes nga uria.


Nga se njihet nje polic ne Zoo?
Nga fakti se eshte i vetmi te cilit majmunet i pajin kikirika.


Dy karabiniere diskutojne per nje looj peme nese eshte mashkull apo femer.
Vendosin te kerkojne mendimin e nje druvari,i cili i thote: vendosuni anash trungut te pemes njeri majtas e tjetri djathtas.Ja, duke pasur parasysh dy bolet anash,me siguri duhet te jete mashkullBarcaleta tė zgjedhura.. ScreamNe provim instruktori i kerkon nje polici ti thote emrat e tre metaleve.
Hekuri,Bakri,Urani, pergjigjet polici.
Dy te parat i ke ne rregull,ndersa Urani eshte nje insekt,pergjigjet instruktori.


Cilat jane tre vitet me te veshtira per nje polic?
3 vitet e para te shkolles filloreBarcaleta tė zgjedhura.. Scream


Instruktori: edhe nje here pra,une lahem,ti lahesh,ai/ajo lahet, c'fare kohe eshte?
E diele pergjigjen ne korr policet.Pse policet ne kinema ulen ne rreshtat e fundit?
Sepse qesh mire kush qesh i funditBarcaleta tė zgjedhura.. Scream
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:25

murik te morte dreqi se i shkunde fare policet Barcaleta tė zgjedhura.. Laughing


shkodrani dhe korcari

ne nje treg mallrash nje biznesmen merr vesh qe shitesi prane e kishte emrin taqo, nga korca. qe atehere e pyeste gjithmone(per ta tallur). ckemi taqi, po si je o taqi. dhe taqo i pergjigjej-mire faleminderit. te nesermen shkodrani e pyet prape- po si je o taqi? mire jam po me fal se ste njoh-ty si te quajne? rrok-thote shkodrani plot krenari.
po "si ke qene bre rrocke?" i kthehet korcari

* * *

djali


nje djale punonte ne supermarket ne fruta-zarzavate,nje klient kerkonte te blinte gjysem lakre dhe djali i thote qe"nuk shesim gjysme lakre" por klienti ngul kembe,keshtu qe djali detyrohet te pyes managjerin e dyqanit dhe i thote "nje idiot kerkon te bleje gjysme lakre" sapo mbaron thenien djali kthen koken dhe shikon qe klienti ishte mbas shpine, dhe djali vazhdon "dhe ky zoteria ketu kerkon te bleje gjysmen tjeter".mbasi ky problem u zgjidh,managjeri, falenderon djalin qe ishte ne gjendje te dale nga situata dhe i thote "prej nga te kemi" djali i pergjigjet "nga Liverpool" dhe managjeri pyet perseri "pse ke ikur nga atje" dhe djali pergjigjet "atje o jane kurva ose futbolliste",managjeri i thote "gruaja ime eshte prej atje" djali i thote "po me cilen skuader luan".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:26

Ne Udhetim

DY TE RINJE UDHETONIN NGA FIERI PER NE BALLSH. DJALI NGISTE MAKINEN KURSE VAJZA NE NDENJESEN E PASAGJERIT FJALOSTE. ATY NE TE HYRE TE QYTETIT DJALI I HEDHE DOREN NE (shale) KOFSHE TE VAJZEZ DHE PO E MBANTE ATJE PA E LEVIZUR. AJO E EMOCIONUAR I THOTE:"TI MUND TE VAZHDOSH ME TEJ PO TE DUASH ZEMER..."
DHE AI VAZHDOI PER ...NE TEPELENE.


8 here

Tre gra ishin mbledhur dhe po diskutonin per burrat e tyre.

G1;Me burin tim arim deri ne 6 here ne nate

G2;Ua une me timin ari deri ne 7 here

Gruaja e dyte nuk po ndihej !

E pyesin 2 te tjerat po ti sa here arin me burrin ne nate ?

G3;1 here pergjigjet ajo!

ha ha ha .............,

E merzitur gruaja shkon ne shtepi dhe i drejtohet burrit !

Burre, ajde ketu,po se kaluam 8 here nuk del i gjall nga dhoma !

I habitur buri i bindet

1 here, 2 here ...............8 here offf

Buri i lodhur shkon ne banjo dhe spo dilte

gruaja e shqetesuar hap deren e banjos dhe shiko burin duke i folur (dil mor dreq se per ujtehollin te dua).
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:26

Te ndryshme
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>Vdes njeri dhe Djalli i jep nje mundesi te zgjedhi midis ferrit gjerman ose shqiptar?C'fare do te bej ne ferrin gjerman?Do te pastrosh ***** me lopate perjetesisht i pergjigjet Djalli.Po ne ferrin shqiptar?Do te pastrosh ***** me lopate perjetesisht.E njejta gje qenka i thote njeriu.E ke gabim i thote Djalli,ne ferrin gjerman nuk do te kesh asnje dite pushim,ne ate shqiptar nje here mungon lopata,nje here mungon muti...Dy shoke, njeri peshkatar dhe tjetri gjahtar e kishin si zakon te tregonin historite e tyre njeri tjetrit duke pire nga nje gote.Pasi pinin shume fillonin duke e tepruar me genjeshtra dhe i prishej bukuria muhabetit.U betuan nje dite se nuk do te genjejne me kurre.
Pas ca kohesh takohen dhe fillon peshkatari: kapa nje ngjale dje qe thua ti,12 metra e gjate.Mos ja fut kot mer burre i dheut,e lame qe nuk do te kemi me genjeshtra:Nuk po genjej per Zotin,12 metra ishte te pakten.
Une isha dje ne mal,dhe vrava nje shqiponje te madhe,po per dreq me kapi roja se shqiponjat nuk lejohen te vriten.Po ti c'fare bere?I futa nje plumb kokes rojes,i hipa makines dhe u largova me shpejtesi,po per dreq me vihet nga pas policia.C'thua more,po si ja bere?C'fare te beja,i vrava policet dhe u largova me shpejtesi,po per dreq me qindra police te tjere u vune ne ndjekje derisa u detyrova te futem ne nje supermarket dhe i mora peng te gjithe sa ishin aty.Jo mer jo,mos me thuaj se i vrave te gjithe i thote peshtkatari?
Ndryshoje historine e ngjales se do bej masaker per Zotin,deri n'gju do derdhet gjaku..Dy qen takohen te veterineri.Pse je ketu pyet i pari?
Do me tredhin vella.Po pse?Sepse desha ti kercej padrones kur e pashe te zhveshur dhe e gerica me thonj,dhe vendosen te me tredhin.
Po ti pyet qeni i dyte?Edhe mua me ndodhi tamam si ty.Domethene do te te tredhin edhe ty?Jo,do me presin thonjteBarcaleta tė zgjedhura.. ScreamDy kolege mjeke pas nje seminari bejne dashuri.Nga menyra se si me prek i thote ai,duhet te jesh gjinekologe.Kurse ti duhet te jesh anestezist i thote ajo.Si dole te ky konkluzion e pyet ai?Sepse nuk ndjeva asgje i thote ajoBarcaleta tė zgjedhura.. Scream


Nje biznesmen gjirokastrit dhe nje biznesmen cifut shkojne ne nje restorant klasi pasi perfunduan disa marveshje fitimprurese per te dy.Pasi hengren e pine per qef,doli problemi se kush do te paguante.Pasi e pa qe cifuti as qe e kishte neper mend te hapte gojen,gjirokastriti me gjysme zeri tha: Paguaj une.
Te nesermen titujt kryesore te gazetave shkruanin:
"Nje biznesmen i fuqishem cifut gjendet i therur per larje hesapesh"Barcaleta tė zgjedhura.. Scream
Barcaleta tė zgjedhura.. User_offline
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:26

U hapen kufijte e shqiperise, cdo gje po perparonte dhe po shkonte drejt Europes. Bashke me popullin dhe policia. Na sollen nga jashte radio dore per poicet dhe u be nje mbledhje me sqarimet e rastit se si funksiononin keto radio, hapet ketu, mbyllet ketu etj etj. te gjithe e moren vesh, nuk kishte asnje pyetje, policet shkuan kapen vendet e tyre te punes dhe shefi qe nga zyra po kontrollonte nese radiot punonin. I flet te parit, pergjigjet ai, i flet te dytit po ashtu dhe ai e keshtu me radhe derisa i erdhi radha Frrokut. fol e fol shefi, hic, asnje pergjigje nga ana tjeter, provo e provo, prap hic, e na cohet shefi, merr makinen vete te Frroku.
He mor Frrok, - i thote,- pse nuk pergjigjesh?
Po une nuk di gjuhe te huj mor shef,-thote Frroku,- keto jane ne gjuhe te huj, eshte ON dhe OFF.
thote shefi,- po keto jane shqip mor rrote ON dmth Osht ndez OFF dmth osht fik. Po aty jane dy " F " mor shef,- thote Frroku. Po OFF Osht Fik Fare mor ****,- pergjgjet shefi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:27

Gjirokastritet
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>Nje gjirokastrit kishte blere nje shishe te shtrenjte vere dhe po ngjiste shkallet e pallatit ku jetonte.I ngaterrohen kembet neper shkalle dhe rrezohet.Ne rrezim e siper ndjen likuidin qe i derdhet nepr trup,dhe lutet o Zot o Zot shpresoj te jete gjakBarcaleta tė zgjedhura.. Scream


Nje gjirokastrit po hante dreke ne nje restorant.Papritmas i shkojne syte ne nje tavoline tjeter dhe dallon nje mikun e tij qe nuk e kishte pare prej shume kohesh.Ngrihet dhe shkon ta takoje,dhe pasi perqafohen vendosin qe te vazhdojne dreken ne nje tavoline te perbashket.Ne fund qe te dy ngulin kembe qe te paguajne,por asnjeri nuk hap rruge.Si perfundim vendosin te vejne bast se kush duron me gjate me koken ne uje nuk do te paguaje.Te nesermen gazeta shkruajne ne kryetitull:" Dy miq mbyten me koken nen uje"


Nje gjirokastrit i kerkon te atit 50 mije leke.Sa,40 mije,pergjigjet i ati,kaq shume te duhen,ku do ti harxhosh 30 mije,pse 20 mije nuk te dalin,ja ku i ke 10 mije dhe me kthe 5 mije kusur.


Nje shkodran,nje gjirokastrit dhe nje kavajs gjenden para Shen Pjetrit.Shen Pjetri i thote se po ju jap edhe nje shans para se t'ju dergoj ne ferr me kusht qe te hiqni dore nga veset tuaja,ti shkodran do shpenzosh me pak per te ngrene e per te pire,ti gjirokastrit do te jesh me pak saraf dhe cingun,dhe ti kavajs s'do krysh me sodomi.Dhe i dergon perseri ne toke.Sapo shohin nje restorant te mire,shkodrani nuk duron dot dhe niset per te hyre.Mos i thone dy te tjeret,kujto se c'tha Shen Pjetri,por shkodrani nuk ndalet dhe sapo fillon te haje e te pi zhduket.Duke hecur dy te tjeret shohin 5mije leke ne toke.Gjirokastriti nuk duron dot dhe ulet per ti mare,kur fap fap c'ndodh?Zhduket kavajsiBarcaleta tė zgjedhura.. Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:27

RRogat ne polici

Cdo te diele ne komisariatin e policise se Shkodres ndaheshin RRogat.
Fillon shefi : GJoka 20.000 leke (te reja)
" Qazimi 30.000 lek "
" FAdili 50.000 lek "
"TOTALI 100.000 Leke

Degjohet nje ze andej nga fundi Barcaleta tė zgjedhura.. Elefant'ia ** Ropt ketij TOTALIT gjithmon mer me shume se te gjithe


taksisti

Nje taksist po qendronte ne rruge. I afrohet nje vajze nudo dhe i kerkon ta coj diku, ne nje vend.
Gjithe rruges taksisti shihte vajzen nga pasqyra. Vajza e nervozuar i thote:
- Cfare ke qe shikon xhaxha, demokraci bej cte dua
- Jo mi tkeqen, po kam hallin ku i ke vene parate per te paguar taksine.


Gruaja dhe burri pijanec.!

Na ishte i her nje grua e cila ishte e martuar me nje burre pijanec , i cili ikte qe ne mengjes e ktheje ne darke ne shtepi..Ajo ja bente te gjitha sherbimet burrit te saj por ai nuk ja bente kurre qejfin , dmth se lavderonte kurre.Vret mendjen e shkreta si tja bej si mos tja bej , dhe shkon e konsulltohet tek nje shoqe. Dhe i tregon shoqes se saj per problemin e saj.Shoqja i thote: degjo ketu , kur te vije burri ne shtepi i dehur , merr nje legen dhe filloi ti lash kembet me uj te vaket e do te shohesh rezultatin.Iken ne shtepi kjo gruaja dhe pret ti kthehet burri, sapo ai kthehet ne shtepi ajo e kap ne krah dhe e ul ne karrike dhe fillon ti laje kembet.I shoqi fillon nga lavderimet , te keqen e shpirtit tem te keqen e zemres time , te keqen e yllit tem ti je fantastike jo ajo debilja qe kam ne shtepi.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:28

RADARI

Nje shofer furgoni ndalohet nga policia rrugore .
i thote njeri prej policeve- Ishe me shpejtesi , do te te gjobisim
I thote shoferi: - O zoti polic me fal por nuk isha me shpejtesi .
- Me vjen keq o burre por nuk te pashe une te ka pare radari
Kthehet shoferi nga polici tjeter e i thote .
O zoti radar ...


Llastiku

Nje burre futet ne nje banke dhe pyet: -Kujt i ka humbur nje deng me leke: -(ne ate moment i afrohen kater persona duke thene, me kane humbur mua njeri, me kane humbur mua tjetri) -Dhe ky burri pergjigjet -Jo per ndonje gje, por gjeta llastikun ne toke.


Te martuar per 10 vjet

Duke pare televizor i thote burri gruas, hajde moj grua shikoje kete vajze ne televizor si eshte si kukull, jo ti qe me je bere si Autokombanje. Gruaja e shikoi dhe nuk foli, ne darke ne krevat ai e therriste grua kthehu moj, ajo hic, kthehu moj ta bejme, ajo hic, kthehu se po beja shaka. Ik ore burre se nuk e ndez Autokombanjen une per nje kalli miser
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:29

Polici ne sherbim

Nje dite polici pyeti shefin:
-Ku e kam sherbimin sot?
Shefi i thote:
-E shikon ate driten e kuqe atje larg? Deri atje e ke sherbimin- i thote shefi. Niset polici per sherbim. Pas tre kater oresh shefi del per kontroll, policin s'e gjen ne vendin e sherbimit. Mbas dhjete oresh vjen polici me nje fryme tek shefi. E pyet shefi
- Ku ishe?
-polici i pergjigjet:
- Ajo drita e kuqe ishte drite makine, une ndoqa driten e kuqe deri sa mbarova sherbimin

Moda

Fatorinoja qytetarit:
-Aboneja juaj eshte e vitit te kaluar.
-Ska problem, sjam nga ata qe ndjek moden.

Dhoma te ndara

Pas marteses se merzitshme, te dy bashkeshortet(ai bukurosh pa asnje dysh, ajo e pasur por shume e shemtuar), nisen per muaj mjalti. Mberrijne ne nje hotel. Recepsionisti shikon gruan, pastaj pyet burrin:

- Dhoma te ndara?


Ne avion

Zoterinj, komandanti i aeroplanit ju paralajmeron,se avioni po rrezohet, dhe i lutet zoterinjve pasagjere qe ti mbajne pasaportat me dhembe, duke evituar kaosin e zakonshem qe ndodh per njohjen e kufomave.

Fatos Nano tek berberi

Sapo u ul Fatosi, per tu qethur, berberi menjehere e pyet, se si duket Sali Berisha (?)

Fatosi nuk i pergjigjet, por vetem i hedh nje veshtrim zhbirues. Nderkohe, berberi vazhdon ta qethe dhe perseri e pyet, se cdo te behet me Sali Berishen (?) Klienti i rendesishem e sheh vengėr dhe nenqesh lehtePo per cudine e tij, berberi kerkon te dije, se a mund te vije Berisha, ndonjehere, ne pushtet(?)Fatosi e degjon, por nuk i kthen pergjigje

Berberi e perseriti edhe here te tjera pyetjen, derisa mbaroi se qethuri dhe nisi te shkunde qimet.Ne keto caste, Fatosit nuk iu durua dhe i kthehet berberit:
- Me cave koken, gjithe kohen, me Berishen! Cfare doje te dije?
- Asgje.- i thote qete-qete berberi, - Thjeshte pyesja, per te te qethur me mire.
- Si do me qethje me mire, me pyetje te tilla idiote?

E po, kur te permendja Berishen, ty te ngriheshin qimet perpjete dhe une e kisha me kollaj per ti kapur me gershere(!)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:29

Gjirokastritet 2
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>O le le le le, o bo bo bo bo, o Zot o Zot nje pule me pak:
Keto jane fjalet e nje gjirokastriti sa here qe ha nje vezeBarcaleta tė zgjedhura.. Scream


Kulmi per nje gjirokastrit: te perdori letren higjenike vetem nga njera ane.


Gjirokastritet e perdorin nje prezervativ tre here: Heren e pare ashtu sic duhet,heren e dyte e kthejne nga ana tjeter,heren e trete e perdorin si camcakez.


Nje gjirokastrit kthehet nga puna me heret se zakonisht.Ne oborr sheh nje hidraulik.Ngre koken drejt qiellit dhe shprehet:O Zot ishallah eshte dashnor i gruas,se kush paguan edhe hidraulikun tani.Nje gjirokastrit i thote Zotit: "C'jane per ty 1000 vjet?Zoti i pergjigjetBarcaleta tė zgjedhura.. Cat2ane pak me shume se nje sekonde.Po 1 milion dollare c'jane per ty o Zot?
Dicka rreth nje cent pergjigjet Zoti.Atehere c'te kushton ty te me japesh nje cent i thote gjirokastriti?Prit nje sekonde i thote Zoti:


Pse gjirokastritet i shkurtojne emrat,si per shembullBarcaleta tė zgjedhura.. Beeimo,Nino,Lilo,Lulo etj..?
Per te kusyer ajrin kur i therasin njeri tjetrit ne emer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:29

Shtyn edhe ca

Nje plake merr mbeturinat dhe shkon per ti hedhur ne koshin e plehrave perballe apartamentit te saje. Duke u zgjatur ne kosh per te hedhur plehrat, plaka ngel varur me fustanin e ngritur siper brekeve. Afer kalon nje djale, e sheh pamjen nga prapa dhe i hipen plakes siper. Plaku qe rrinte ne ballkon e sheh djalin qe i hipen plakes dhe i thote mos more se eshte plaka ime. Djali i kthehet plakut dhe i pergjigjet: po pse e ke flakur ne kosh te plehrave, kjo shtyn edhe ca.


Djali dhe bicikleta.

Njė djalė kishte shumė dėshirė tė blinte njė bicikletė por nuk kishte lekė dhe kėshtu i drejtohet sė jėmės pėr ndihmė. E ėma i pėrgjigjet negativisht me pretekstin se nuk kishte lekė.
Njė natė si gjithė tė tjerat djali e pikas tė jėmėn nė shtrat duke u fėrkuar e duke u pėrdhredhur dhe duke mėrmėritur: dua njė mashkull dua njė mashkull dhe mbas pak djali sheh se nė shtėpi u shfaq njė mashkull kėshtu qė me njė frymė vrapon drejt krevatit dhe pėrsėrit tė njėjtėn gjė si e ėma dua njė bicikletė dua njė bicikletė Barcaleta tė zgjedhura.. Laughing


Gruaja

Nje grua ngrihet ne mengjes shum e lagur...cudi thot s'kam bere asgje me burrin!Per 3 dite ne mengjes e njejta gje...Shkon te doktori ta analizoj dhe ai i thote qe eshte beshtym...1 nat gruaja ruan burrin qe vjen nga puna, ai shtrihet ve 1 film porno me 1 vajze qe zhvishet, kthehet nga gruaja dhe i beshtyn duke i thene sa te shpifur e ke...Barcaleta tė zgjedhura.. Laughing


Ne ashensor

Po binte ashensori nga kati i pesembedhjete dhe gruaja i thote burrit:-te lutem per here te fundit me bej te ndihem grua!
Burri,menjehere heq pantallonat dhe i thote:
-hekurosi..!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bosi-h
Mederator
bosi-h

Numri i postimeve : 112
Age : 28
Registration date : 28/11/2007

Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitimeWed Nov 28 2007, 16:30

Udhetim ne Diell
<hr style="COLOR: #cccccc" SIZE=1>Nje polic i thote shokut te tije se do te niset per pushime ne Diell.Kam qef te vi edhe une ia pret shoku,po si do ja bejme nxehtesise?Mos ki merak,do te udhetojme naten


Kush jane permetaret?Jane gjirokastrite qe i kane perzene nga Gjirokastra se harxhonin shumeBarcaleta tė zgjedhura.. Scream
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Barcaleta tė zgjedhura.. Empty
MesazhTitulli: Re: Barcaleta tė zgjedhura..   Barcaleta tė zgjedhura.. Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barcaleta tė zgjedhura..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: Humor-
Kėrce tek: