Alb Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alb Forum

|Kontakt ::::.....sxy-vep@hotamil.com.....:::::|
 
PortalliPortalli  ForumForum  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Nokia "ekologjike"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker-a
Mik i forumitNumri i postimeve : 57
Registration date : 28/11/2007

Nokia "ekologjike" Empty
MesazhTitulli: Nokia "ekologjike"   Nokia "ekologjike" Icon_minitimeTue Dec 18 2007, 14:25

Nokia "ekologjike"


Nė vitin 2007, Nokia ka ofruar nė treg njė celular tė lirė me emrin, 3110 Classic. Kėto ditė ajo ka paraqitur edhe serinė e re tė kėtij modeli - Nokia 3110 Evolve.
Telefoni ėshtė paraqitur nėn parullėn e modelit “tė gjelbėr”, ndėrsa u dedikohet shfrytėzuesve tė cilėt, nė emėr tė ekologjisė, do tu plotėsojė nevojat me mundėsi modeste dhe kualitetin e telefonit celular.

Nokia 3110 Evolve do tė gjendet nė treg, nė tremujorin e parė tė vitit 2008. Ēmimi me tė cilin do tė shitet ende nuk ėshtė bėrė i njohur. "Ekologjia" e kėtij modeli pėrbėhet nga biomateriali, nga e cila ėshtė punuar mbėshtjellėsi i telefonit. Komponentėt janė, sipas asaj qė deklarojnė pėrfaqėsuesit e Nokias, 60 pėr qind tė pėrshtatshme pėr riciklim, derisa mbushėsi ėshtė dukshėm mė efikas nga ata standard.

Nokia 3110 Evolve u takon telefonave GSM. Pėr bartje tė dhėnave mbėshtet teknologjitė GPRS e EDGE, edhe pse karakteristikat e tyre janė dukshėm mė modeste nga gjeneratat mė tė reja tė rrjetave tė telefonave mobil si, 3G e 3.5G. Telefoni peshon 87 gramė dhe ka dimensione tė vogla - 109 x 46 x 16 milimetra. Nė vete ka tė integruar edhe kamerėn me rezolucion prej 1.3 megapikselė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nokia "ekologjike"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Telefonia mobile "Ipko", nis operimin
» Telefonia mobile "Ipko", nis operimin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Alb Forum :: Lajme portal-
Kėrce tek: